Młodzieżowy lider profilaktyki
Projekt „Młodzieżowy lider profilaktyki”, w którym udział brały uczennice kl. II TD Patrycja Świdurska i Ania Stanisławska był nastawiony na realizację profilaktyki i promowanie zdrowego stylu życia w środowisku młodzieżowym. Projekt realizowany przez Gminę Gostyń zakładał:
Mikołaje 2018
Już po raz jedenasty cała społeczność szkolna włączyła się do akcji Mikołaje, realizowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z poszczególnych gmin powiatu. W grudniu młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem przygotowywali paczki dla dzieci z rodzin najuboższych oraz dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych.
Stop uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu
Realizujemy programy profilaktyczne we współpracy z Urzędem Miejskim w Gostyniu i panią Magdaleną Rajewską - Pełnomocnikiem d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gostyń. Dzięki temu mogliśmy wziąć udział w spektaklu profilaktycznym: "Stop uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu".
Osobiste doświadczenia Agnieszki Sitek (aktorki m.in. znanej ze „Złotopolskich”, pedagoga specjalnego i animatora kultury) i Tomasza Mędrzaka (aktora m.in. znanego z pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy”, reżysera teatralnego, wieloletniego dyrektora warszawskiego Teatru Ochoty) przeplatają się ze sztuką, stworzoną na podstawie autobiograficznego opowiadania lekarza, a zarazem piszącego po rosyjsku autora znanej na całym świecie powieści „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa.
Spotkania z dzielnicowym
W Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu odbyły się spotkania młodzieży klas I z funkcjonariuszem Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, dzielnicowym naszej szkoły panem st.sierż. Maciej Pożegowiak.
Młodzież miała możliwość usłyszeć o przejawach demoralizacji oraz konsekwencjach prawnych wynikających z bójki, pobicia, rozboju, kradzieży, naruszenia nietykalności osobistej itp. Wspomniane zostały także elementy Kodeksu Drogowego, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii.
Odpowiedzialny kierowca to trzeźwy kierowca
Czy potrafimy odmówić? Czy znamy konsekwencje upijania się? Czy jako młodzi kierowcy potrafimy być odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników ruchu drogowego? Na te pytania musiała sobie odpowiedzieć młodzież naszej szkoły podczas spotkań z panią dr Teresą Kobrzyńską – profilaktykiem, certyfikowanym edukatorem FAS, wykładowcą akademickim, trenerem, ekspertem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, certyfikowanym specjalistą w zakresie profilaktyki problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych, Dyrektorem Centrum Edukacji i Profilaktyki Problemów Uzależnień Wielkopolskiej Fundacji ETOH w Poznaniu, pełnomocnikiem marszałka ds. przeciwdziałania uzależnieniom.
Świąteczna Zbiórka Żywności po raz kolejny w Gostyniu !!!!
W dniach 30 listopada i 1 grudnia odbyła się w marketach gostyńskich kolejna zbiórka żywności. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych w Gostyniu przez dwa dni zbierali żywność w czterech marketach: NETTO, TESCO, Biedronka ul.Poznańska, Lidl. Bank Żywności w Lesznie, z którym współpracuje szkoła w poniedziałek rano odebrał ponad 1300 kilogramów różnych produktów: słodyczy, makaronu, ryżu, mąki, cukru, oleju, kaszy.
Dzień życzliwości
Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. 29 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień, Dzień dobrych uczynków i Pozytywnych emocji. Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.