Młodzieżowy lider profilaktyki

Projekt „Młodzieżowy lider profilaktyki”, w którym udział brały uczennice kl. II TD Patrycja Świdurska i Ania Stanisławska był nastawiony na realizację profilaktyki i promowanie zdrowego stylu życia w środowisku młodzieżowym. Projekt realizowany przez Gminę Gostyń zakładał:

Czytaj więcej...

Mikołaje 2018

Już po raz jedenasty cała społeczność szkolna włączyła się do akcji Mikołaje, realizowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z poszczególnych gmin powiatu. W grudniu młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem przygotowywali paczki dla dzieci z rodzin najuboższych oraz dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. 

Czytaj więcej...

Stop uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu

Realizujemy programy profilaktyczne we współpracy z Urzędem Miejskim w Gostyniu i panią Magdaleną Rajewską - Pełnomocnikiem d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gostyń. Dzięki temu mogliśmy wziąć udział w spektaklu profilaktycznym: "Stop uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu".

Osobiste doświadczenia Agnieszki Sitek (aktorki m.in. znanej ze „Złotopolskich”, pedagoga specjalnego i animatora kultury) i Tomasza Mędrzaka (aktora m.in. znanego z pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy”, reżysera teatralnego, wieloletniego dyrektora warszawskiego Teatru Ochoty) przeplatają się ze sztuką, stworzoną na podstawie autobiograficznego opowiadania lekarza, a zarazem piszącego po rosyjsku autora znanej na całym świecie powieści „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa.

Czytaj więcej...

Spotkania z dzielnicowym

W Zespole Szkół Zawodowych w Gostyniu odbyły się spotkania młodzieży klas I z funkcjonariuszem  Komendy Powiatowej Policji w Gostyniu, dzielnicowym naszej szkoły panem st.sierż. Maciej Pożegowiak.

Młodzież miała możliwość usłyszeć o przejawach demoralizacji oraz konsekwencjach prawnych wynikających z bójki, pobicia, rozboju, kradzieży, naruszenia nietykalności osobistej itp. Wspomniane zostały także elementy Kodeksu Drogowego, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii.

Czytaj więcej...

Odpowiedzialny kierowca to trzeźwy kierowca

Czy potrafimy odmówić? Czy znamy konsekwencje upijania się? Czy jako młodzi kierowcy potrafimy być odpowiedzialni za siebie i innych użytkowników ruchu drogowego? Na te pytania musiała sobie odpowiedzieć młodzież naszej szkoły podczas spotkań z panią dr Teresą Kobrzyńską – profilaktykiem, certyfikowanym edukatorem FAS, wykładowcą akademickim, trenerem, ekspertem Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Warszawie, certyfikowanym specjalistą w zakresie profilaktyki problemów alkoholowych w społecznościach lokalnych, Dyrektorem Centrum Edukacji i Profilaktyki Problemów Uzależnień Wielkopolskiej Fundacji ETOH w Poznaniu, pełnomocnikiem marszałka ds. przeciwdziałania uzależnieniom.

Czytaj więcej...

Świąteczna Zbiórka Żywności po raz kolejny w Gostyniu !!!!

W dniach 30 listopada i 1 grudnia odbyła się w marketach gostyńskich kolejna zbiórka żywności. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych  w Gostyniu przez dwa dni zbierali żywność w czterech marketach: NETTO, TESCO, Biedronka ul.Poznańska, Lidl. Bank Żywności w Lesznie, z którym współpracuje szkoła w poniedziałek rano odebrał ponad 1300 kilogramów różnych produktów: słodyczy, makaronu, ryżu, mąki, cukru, oleju, kaszy.

Czytaj więcej...

Dzień życzliwości

Wystarczy uśmiech, dobre słowo, podanie ręki. Naprawdę niewiele trzeba by być życzliwym dla drugiego człowieka. 29 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości, Pozdrowień, Dzień dobrych uczynków i Pozytywnych emocji. Główna ideą Dnia Życzliwości jest uzmysłowienie i przypomnienie ludziom o tym, że tylko wzajemna życzliwość może stać się podstawą do budowania pokoju i pomyślnych relacji między ludźmi na całym świecie.

Czytaj więcej...