Świąteczna Zbiórka Żywności po raz kolejny w Gostyniu !!!!

W dniach 30 listopada i 1 grudnia odbyła się w marketach gostyńskich kolejna zbiórka żywności. Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych  w Gostyniu przez dwa dni zbierali żywność w czterech marketach: NETTO, TESCO, Biedronka ul.Poznańska, Lidl. Bank Żywności w Lesznie, z którym współpracuje szkoła w poniedziałek rano odebrał ponad 1300 kilogramów różnych produktów: słodyczy, makaronu, ryżu, mąki, cukru, oleju, kaszy.

Ta pomoc żywnościowa dotrze do osób potrzebujących, by zapewnić im godne, radosne święta. Pomoc dociera do rodzin wielodzietnych, osób chorych, samotnie wychowujących dzieci, bezdomnych oraz osób żyjących w ubóstwie.Pierwsza zbiórka odbyła się w 1996 roku. Od tamtej pory każdego roku w sklepach na terenie całej Polski, przed świętami Bożego Narodzenia, zbierana jest żywność dla potrzebujących. W Gostyniu zbiórka odbyła się już po raz 11 !!! W Świąteczną Zbiórkę Żywności angażuje się ponad 50 000 wolontariuszy! W naszym mieście w zbiórkę zaangażowało się tym razem 41 uczniów oraz 10 nauczycieli i pracowników szkoły.

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim, którzy pomogli w przeprowadzeniu zbiórki, ale przede wszystkim mieszkańcom Gostynia i okolic, którzy tak hojnie podzielili się swoimi zakupami i wsparli potrzebujących.