Stop uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu

Realizujemy programy profilaktyczne we współpracy z Urzędem Miejskim w Gostyniu i panią Magdaleną Rajewską - Pełnomocnikiem d/s Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Gostyń. Dzięki temu mogliśmy wziąć udział w spektaklu profilaktycznym: "Stop uzależnieniom i wykluczeniu społecznemu".

Osobiste doświadczenia Agnieszki Sitek (aktorki m.in. znanej ze „Złotopolskich”, pedagoga specjalnego i animatora kultury) i Tomasza Mędrzaka (aktora m.in. znanego z pierwszej ekranizacji „W pustyni i w puszczy”, reżysera teatralnego, wieloletniego dyrektora warszawskiego Teatru Ochoty) przeplatają się ze sztuką, stworzoną na podstawie autobiograficznego opowiadania lekarza, a zarazem piszącego po rosyjsku autora znanej na całym świecie powieści „Mistrz i Małgorzata” Michaiła Bułhakowa.

Na podstawie „Morfiny” omówiono m.in. zagrożenia, z którymi uczniowie mogą się spotkać na co dzień. Rozmawiano o dopalaczach i innych narkotykach. Młodzi widzowie z zainteresowaniem odbierali i przeżywali "sceny z życia wzięte", które współtworzyli wraz z aktorami.