Mikołaje 2018

Już po raz jedenasty cała społeczność szkolna włączyła się do akcji Mikołaje, realizowanej przez Stowarzyszenie „DZIECKO” i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Gostyniu we współpracy z ośrodkami pomocy społecznej z poszczególnych gmin powiatu. W grudniu młodzież, nauczyciele i pracownicy szkoły z wielkim zaangażowaniem przygotowywali paczki dla dzieci z rodzin najuboższych oraz dla osób samotnych, starszych i niepełnosprawnych. 

Podobnie jak w poprzednich latach akcja była anonimowa. Nie znaliśmy nazwiska i danych adresata, a paczki opatrzone zostały kodem określającym płeć i wiek dziecka lub osoby starszej.

W czwartek 20 grudnia pod szkolną choinką uczniowie zgromadzili 26 pięknie zapakowanych prezentów, które w obecności dyrekcji szkoły przekazali na ręce pana Mirosława Sobkowiaka z Powiatowego Centrum Pomocy  Rodzinie w Gostyniu.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy z dobrego serca włączyli się do akcji. Po raz kolejny pokazaliście  swoją wrażliwość i udowodniliście, że problemy drugiego człowieka nie są wam obojętne. Dzięki naszym wspólnym staraniom święta w wielu domach będą radośniejsze.