Nasze dzieci i narkotyki

POSZERZ SWOJĄ WIEDZĘ NA TEMAT NARKOTYKÓW.
ŁATWIEJ PRZEKONASZ DZIECKO O ICH SZKODLIWOŚCI UŻYWAJĄC RZECZOWYCH ARGUMENTÓW.


Powinieneś także:

Co warto przeczytać:

W każdej księgarni z pewnością można znaleźć wiele innych pozycji na temat narkotyków i narkomanii, a także poradników dotyczących problemów wychowawczych. Wato czytać i poszerzać swoją wiedzę w tym zakresie. Ułatwi nam to zrozumienie problemów związanych z dorastaniem naszych dzieci.

 

SYGNAŁY, KTÓRE  POWINNY NAS ZANIEPOKOIĆ:

Mimo naszych starań dorastające dzieci rzadko zachowują się tak, jakbyśmy chcieli. Wciąż stwarzają sytuacje, które nas niepokoją. Zmieniają zachowania, nawyki i sposób bycia. Przebywają gdzieś do późnych godzin nie wiadomo z kim, nie uczą się tyle, ile naszym zdaniem powinny, zaniedbują swoje zainteresowania, nie chcą z nami rozmawiać. Wchodzą w nowy okres życia, naśladują starszych, chcą upodobnić się do kolegów. To problemy związane z okresem dorastania i są one naturalnym elementem rozwoju, chociaż mogą nam się nie podobać. Dlatego nie zawsze należy reagować na każdą zmianę w zachowaniu dziecka paniką, bo nie musi ona oznaczać, że nasze dziecko jest zagrożone narkomanią.


Co może zaszkodzić?

Jeżeli mimo Twoich starań dziecko sięgnie po narkotyki pamiętaj, że w takiej sytuacji nie wolno:

Natomiast powinieneś wręcz musisz:


Nie załamuj rąk, nie poddawaj się.

Narkomania to problem poważny, ale w porę dostrzeżony możliwy do pokonania. Jest to niewątpliwie ciężka próba dla całej rodziny. Nie musicie być w tej trudnej sytuacji sami. Nie wstydźcie się zwrócić o pomoc do specjalistów. Wszak gra idzie o najwyższą stawkę o być albo nie być Twojego dziecka.


Punkt Wsparcia ul. Willowa 3 A

Dyżury terapeutów uzależnień z Monar w Lesznie

Czwartki 15.00 - 19.00

Tel. 065 572 00 73

 


cofnij